Jak naladit Prima Krimi? Podrobný VIDEO návod zde

Sponzorované odkazy

prima-krimi-jak-naladit-video-navodJe to tady. Konečně jsme se dočkali zcela nové televizní stanice z portfolia televize Prima. Zatím poslední kanál, který televize Prima v rámci svého portfolia spustila, byl komediální kanál Prima Comedy Central, který jsme mohli ladit v roce 2015.

Nyní po třech letech se konečně můžeme těšit z v pořadí šesté televizní stanice Prima Krimi, která právě startuje na televizních obrazovkách českých a slovenských domácností. Pro všechny z vás, kteří si ještě nenaladili tuto novou stanici nebo neví, jak naladit tento nový filmový a seriálový kanál, přinášíme vám podrobný návod zahrnující všechny platformy, na kterých si můžete Primu Krimi naladit.


Sponzorované odkazy:

Pozemní digitální vysílání – set-top-box


Sponzorované odkazy:

Jako první přinášíme návod pro pozemní digitální vysílání, což je cesta příjmu, kterou televize Prima zveřejnila a oficiálně potvrdila před pár týdny hned jako první. Stanice zde vysílá v multiplexu 3, ve kterém již nalezneme kanály Prima Zoom, Prima Love a také Prima Max. Pokud tedy přijímáte tyto dvě uvedené televizní stanice, neměl by být pro vás problém naladit i Primu Krimi.

Jsou dva druhy, jak můžete naladit tuto stanici, a to buď přes vaši chytrou televizi, která již obsahuje televizní DVB-T tuner (takže k příjmu nepotřebujete externí set-top-box), a nebo klasicky přes externí přijímač (settopbox). V obou případech vejděte do hlavní nabídky, zvolte INSTALACE a nyní máte opět dvě možnosti, buď zvolíte MANUÁLNÍ vyhledávání, to znamená, že pouze zadáte číslo kanálu z tabulky níže nebo zvolíte AUTOMATICKÁ INSTALACE (bez zadávání parametrů a frekvencí z tabulky). Pokud jste si zvolili manuální vyhledávání, klikněte tedy na MANUÁLNÍ INSTALACE, dále zadejte číslo kanálu z tabulky níže a stiskněte na VYHLEDAT, následně po zobrazení kanálu Primy Krimi, stiskněte ULOŽIT.

prima-krimi-jak-naladit-frekvence

Pokud se vám nedaří, jako druhou možnost můžete zvolit AUTOMATICKÉ vyhledávání, kdy se vám vyhledají veškeré vámi dostupné televizní kanály ve vaši lokalitě. Důležité je ještě zmínit, že během tohoto automatického vyhledávání se vám zpřehází veškeré programy (které jste možná pracně seřazovali). Tato automatická instalace vám zkrátka naladí všechny kanály znovu (včetně Primy Krimi).
Sponzorované odkazy:

Multiplex 3 je dostupný takřka po celé České republice, viz mapka níže, pokud tedy máte settopbox nebo chytrou televizi, neměl by být nalazení Primy Krimi dle výše uvedených parametrů žádným problémem.

prima-krimi-jak-naladit-mapa

Sponzorované odkazy:

Ladění na satelitu (Skylink)
Sponzorované odkazy:

Další možností, jak naladit Primu Krimi, je na satelitu, konkrétně tedy v satelitní platformě Skylink.

V tuto chvíli můžete získat Primu Krimi přes tyto satelitní parametry.

satelit: Astra 3B (23,5°E)
frekvence: 11,876 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Příjem na dalších platformách satelitu (FreeSat TV, DIGI TV))
Sponzorované odkazy:

Skylink není jediný, který poskytuje satelitní služby televizním divákům u nás v Česku a na Slovensku. Dalšími jsou i FreeSat TV a DIGI TV. FreeSat TV zařazení Primy Krimi do své televizní nabídky zatím neplánuje. Pokud ano, určitě se to dozvíte jako první na našem webu. Co se týče společnosti DIGI TV, tak ta kanál zařazuje. Bude na jedné z těchto frekvencí, zatím není přesně jasné na které. Jakmile bude známo více informací, článek zaktualizujeme.

prima-krimi-digi-tv

Příjem přes kabelovou televizi
Sponzorované odkazy:

Další možností příjmu této nové stanice, je přes kabel. V tuto chvíli je potvrzeno zařazení Primy Krimi do nabídky kabelové společnosti UPC. A to konkrétně do balíčků Klasik, Komfort a Komplet. Pokud máte jinou (například menší) kabelovou společnost a zajímá vás, zda bude tento nový filmový kanál v její nabídce, nejlépe uděláte, když zavoláte přímo na její infolinku a na kanál se zeptáte (kvůli velkému počtu kabelových společností není v tuto chvíli z naší strany možno zajistit odpovědi od všech malých kabelových obchodníků).

O2 TV
Sponzorované odkazy:

Poslední možností, na kterou se často televizní diváci ptají je, zda půjde naladit Primu Krimi v O2 TV. I zde je kladná odpověď stejně jako u DIGI TV i O2TV zařazuje Primu Krimi do svého internetového vysílání.

Toto jsou v tuto chvíli tedy všechny dostupné cesty, na kterých je možné naladit (či v budoucnu bude možné získat přístup) k tomuto novému filmovému kanálu televize Prima. Veškeré nové informace týkající se příjmu této stanice ihned přidáváme v reálném čase ve formě krátkých informačních článků do rubriky Prima Krimi – Jak naladit.

Pomoci ale samozřejmě můžete i vy. Pokud jste zaregistrovali nějakou aktualitu týkající se nalazení Primy Krimi v jakékoliv z výše uvedených platforem, napište nám do komentářů, pomůžete tak také čtenářům kolem vás. Děkujeme za vaši pomoc.

Video návod: Jak naladit Prima Krimi
Sponzorované odkazy:

Pokud vás nebaví číst články, můžete si pustit video, ve kterém najdete návod, jak naladit Prima Krimi. Video zveřejnila samotné televize Prima na svých oficiálních webových stránkách.

Sponzorované odkazy:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *